Skip to content
Indicative votes round 2
Share
Explore

Filters

Find an MP

John Baron
voted
No
on Customs Union,
No
on Common Market 2.0,
No
on Confirmatory public vote and
No
on Parliamentary supremacy.
They are an idiot.

There were
213
Conservative MPs who voted No on every option. There were
5
Labour MPs.

Conservatives "No" to all options
3
Member
Party
Constituency
Vote 666
Vote 667
Vote 668
Vote 669
1
Nigel Adams
Conservative
Selby and Ainsty
No
No
No
No
2
Adam Afriyie
Conservative
Windsor
No
No
No
No
3
Peter Aldous
Conservative
Waveney
No
No
No
No
4
Lucy Allan
Conservative
Telford
No
No
No
No
5
David Amess
Conservative
Southend West
No
No
No
No
6
Stuart Andrew
Conservative
Pudsey
No
No
No
No
7
Edward Argar
Conservative
Charnwood
No
No
No
No
8
Victoria Atkins
Conservative
Louth and Horncastle
No
No
No
No
9
Richard Bacon
Conservative
South Norfolk
No
No
No
No
10
Kemi Badenoch
Conservative
Saffron Walden
No
No
No
No
11
Steve Baker
Conservative
Wycombe
No
No
No
No
12
Harriett Baldwin
Conservative
West Worcestershire
No
No
No
No
13
John Baron
Conservative
Basildon and Billericay
No
No
No
No
14
Henry Bellingham
Conservative
North West Norfolk
No
No
No
No
15
Paul Beresford
Conservative
Mole Valley
No
No
No
No
16
Jake Berry
Conservative
Rossendale and Darwen
No
No
No
No
17
Bob Blackman
Conservative
Harrow East
No
No
No
No
18
Crispin Blunt
Conservative
Reigate
No
No
No
No
19
Peter Bone
Conservative
Wellingborough
No
No
No
No
20
Peter Bottomley
Conservative
Worthing West
No
No
No
No
21
Andrew Bowie
Conservative
West Aberdeenshire and Kincardine
No
No
No
No
22
Ben Bradley
Conservative
Mansfield
No
No
No
No
23
Graham Brady
Conservative
Altrincham and Sale West
No
No
No
No
24
Suella Braverman
Conservative
Fareham
No
No
No
No
25
Jack Brereton
Conservative
Stoke-on-Trent South
No
No
No
No
26
Andrew Bridgen
Conservative
North West Leicestershire
No
No
No
No
27
Fiona Bruce
Conservative
Congleton
No
No
No
No
28
Alex Burghart
Conservative
Brentwood and Ongar
No
No
No
No
29
Conor Burns
Conservative
Bournemouth West
No
No
No
No
30
William Cash
Conservative
Stone
No
No
No
No
31
Maria Caulfield
Conservative
Lewes
No
No
No
No
32
Rehman Chishti
Conservative
Gillingham and Rainham
No
No
No
No
33
Christopher Chope
Conservative
Christchurch
No
No
No
No
34
Jo Churchill
Conservative
Bury St Edmunds
No
No
No
No
35
Colin Clark
Conservative
Gordon
No
No
No
No
36
Simon Clarke
Conservative
Middlesbrough South and East Cleveland
No
No
No
No
37
James Cleverly
Conservative
Braintree
No
No
No
No
38
Geoffrey Clifton-Brown
Conservative
The Cotswolds
No
No
No
No
39
Th?r?se Coffey
Conservative
Suffolk Coastal
No
No
No
No
40
Robert Courts
Conservative
Witney
No
No
No
No
41
Stephen Crabb
Conservative
Preseli Pembrokeshire
No
No
No
No
42
Tracey Crouch
Conservative
Chatham and Aylesford
No
No
No
No
43
Chris Davies
Conservative
Brecon and Radnorshire
No
No
No
No
44
David T. C. Davies
Conservative
Monmouth
No
No
No
No
45
Glyn Davies
Conservative
Montgomeryshire
No
No
No
No
46
Mims Davies
Conservative
Eastleigh
No
No
No
No
47
Philip Davies
Conservative
Shipley
No
No
No
No
48
David Davis
Conservative
Haltemprice and Howden
No
No
No
No
49
Caroline Dinenage
Conservative
Gosport
No
No
No
No
50
Leo Docherty
Conservative
Aldershot
No
No
No
No
51
Michelle Donelan
Conservative
Chippenham
No
No
No
No
52
Nadine Dorries
Conservative
Mid Bedfordshire
No
No
No
No
53
Steve Double
Conservative
St Austell and Newquay
No
No
No
No
54
Oliver Dowden
Conservative
Hertsmere
No
No
No
No
55
Jackie Doyle-Price
Conservative
Thurrock
No
No
No
No
56
Richard Drax
Conservative
South Dorset
No
No
No
No
57
James Duddridge
Conservative
Rochford and Southend East
No
No
No
No
58
David Duguid
Conservative
Banff and Buchan
No
No
No
No
59
Iain Duncan Smith
Conservative
Chingford and Woodford Green
No
No
No
No
60
Philip Dunne
Conservative
Ludlow
No
No
No
No
61
Michael Ellis
Conservative
Northampton North
No
No
No
No
62
Charlie Elphicke
Conservative
Dover
No
No
No
No
63
Nigel Evans
Conservative
Ribble Valley
No
No
No
No
64
David Evennett
Conservative
Bexleyheath and Crayford
No
No
No
No
65
Michael Fabricant
Conservative
Lichfield
No
No
No
No
66
Michael Fallon
Conservative
Sevenoaks
No
No
No
No
67
Kevin Foster
Conservative
Torbay
No
No
No
No
68
Mark Francois
Conservative
Rayleigh and Wickford
No
No
No
No
69
Marcus Fysh
Conservative
Yeovil
No
No
No
No
70
Roger Gale
Conservative
North Thanet
No
No
No
No
71
Nusrat Ghani
Conservative
Wealden
No
No
No
No
72
Nick Gibb
Conservative
Bognor Regis and Littlehampton
No
No
No
No
73
Cheryl Gillan
Conservative
Chesham and Amersham
No
No
No
No
74
John Glen
Conservative
Salisbury
No
No
No
No
75
Zac Goldsmith
Conservative
Richmond Park
No
No
No
No
76
Robert Goodwill
Conservative
Scarborough and Whitby
No
No
No
No
77
Helen Grant
Conservative
Maidstone and The Weald
No
No
No
No
78
James Gray
Conservative
North Wiltshire
No
No
No
No
79
Chris Green
Conservative
Bolton West
No
No
No
No
80
Andrew Griffiths
Conservative
Burton
No
No
No
No
81
Kirstene Hair
Conservative
Angus
No
No
No
No
82
Luke Hall
Conservative
Thornbury and Yate
No
No
No
No
83
Greg Hands
Conservative
Chelsea and Fulham
No
No
No
No
84
Mark Harper
Conservative
Forest of Dean
No
No
No
No
85
Rebecca Harris
Conservative
Castle Point
No
No
No
No
86
Trudy Harrison
Conservative
Copeland
No
No
No
No
87
James Heappey
Conservative
Wells
No
No
No
No
88
Chris Heaton-Harris
Conservative
Daventry
No
No
No
No
89
Peter Heaton-Jones
Conservative
North Devon
No
No
No
No
90
Gordon Henderson
Conservative
Sittingbourne and Sheppey
No
No
No
No
91
George Hollingbery
Conservative
Meon Valley
No
No
No
No
92
Philip Hollobone
Conservative
Kettering
No
No
No
No
93
Adam Holloway
Conservative
Gravesham
No
No
No
No
94
John Howell
Conservative
Henley
No
No
No
No
95
Eddie Hughes
Conservative
Walsall North
No
No
No
No
96
Alister Jack
Conservative
Dumfries and Galloway
No
No
No
No
97
Ranil Jayawardena
Conservative
North East Hampshire
No
No
No
No
98
Bernard Jenkin
Conservative
Harwich and North Essex
No
No
No
No
99
Andrea Jenkyns
Conservative
Morley and Outwood
No
No
No
No
100
Robert Jenrick
Conservative
Newark
No
No
No
No
101
Boris Johnson
Conservative
Uxbridge and South Ruislip
No
No
No
No
102
Caroline Johnson
Conservative
Sleaford and North Hykeham
No
No
No
No
103
Gareth Johnson
Conservative
Dartford
No
No
No
No
104
Andrew Jones
Conservative
Harrogate and Knaresborough
No
No
No
No
105
David Jones
Conservative
Clwyd West
No
No
No
No
106
Marcus Jones
Conservative
Nuneaton
No
No
No
No
107
Daniel Kawczynski
Conservative
Shrewsbury and Atcham
No
No
No
No
108
Seema Kennedy
Conservative
South Ribble
No
No
No
No
109
Greg Knight
Conservative
East Yorkshire
No
No
No
No
110
Kwasi Kwarteng
Conservative
Spelthorne
No
No
No
No
111
John Lamont
Conservative
Berwickshire, Roxburgh and Selkirk
No
No
No
No
112
Mark Lancaster
Conservative
Milton Keynes North
No
No
No
No
113
Pauline Latham
Conservative
Mid Derbyshire
No
No
No
No
114
Edward Leigh
Conservative
Gainsborough
No
No
No
No
115
Andrew Lewer
Conservative
Northampton South
No
No
No
No
116
Julian Lewis
Conservative
New Forest East
No
No
No
No
117
Ian Liddell-Grainger
Conservative
Bridgwater and West Somerset
No
No
No
No
118
Julia Lopez
Conservative
Hornchurch and Upminster
No
No
No
No
119
Jack Lopresti
Conservative
Filton and Bradley Stoke
No
No
No
No
120
Jonathan Lord
Conservative
Woking
No
No
No
No
121
Tim Loughton
Conservative
East Worthing and Shoreham
No
No
No
No
122
Craig Mackinlay
Conservative
South Thanet
No
No
No
No
123
Rachel Maclean
Conservative
Redditch
No
No
No
No
124
Anne Main
Conservative
St Albans
No
No
No
No
125
Alan Mak
Conservative
Havant
No
No
No
No
126
Kit Malthouse
Conservative
North West Hampshire
No
No
No
No
127
Scott Mann
Conservative
North Cornwall
No
No
No
No
128
Paul Maynard
Conservative
Blackpool North and Cleveleys
No
No
No
No
129
Patrick McLoughlin
Conservative
Derbyshire Dales
No
No
No
No
130
Stephen McPartland
Conservative
Stevenage
No
No
No
No
131
Esther McVey
Conservative
Tatton
No
No
No
No
132
Mark Menzies
Conservative
Fylde
No
No
No
No
133
Johnny Mercer
Conservative
Plymouth, Moor View
No
No
No
No
134
Stephen Metcalfe
Conservative
South Basildon and East Thurrock
No
No
No
No
135
Maria Miller
Conservative
Basingstoke
No
No
No
No
136
Amanda Milling
Conservative
Cannock Chase
No
No
No
No
137
Nigel Mills
Conservative
Amber Valley
No
No
No
No
138
Damien Moore
Conservative
Southport
No
No
No
No
139
Anne Marie Morris
Conservative
Newton Abbot
No
No
No
No
140
David Morris
Conservative
Morecambe and Lunesdale
No
No
No
No
141
James Morris
Conservative
Halesowen and Rowley Regis
No
No
No
No
142
Wendy Morton
Conservative
Aldridge-Brownhills
No
No
No
No
143
Sheryll Murray
Conservative
South East Cornwall
No
No
No
No
144
Andrew Murrison
Conservative
South West Wiltshire
No
No
No
No
145
Jesse Norman
Conservative
Hereford and South Herefordshire
No
No
No
No
146
Neil O'Brien
Conservative
Harborough
No
No
No
No
147
Matthew Offord
Conservative
Hendon
No
No
No
No
148
Priti Patel
Conservative
Witham
No
No
No
No
149
Owen Paterson
Conservative
North Shropshire
No
No
No
No
150
Mike Penning
Conservative
Hemel Hempstead
No
No
No
No
151
Chris Philp
Conservative
Croydon South
No
No
No
No
152
Christopher Pincher
Conservative
Tamworth
No
No
No
No
153
Dan Poulter
Conservative
Central Suffolk and North Ipswich
No
No
No
No
154
Mark Pritchard
Conservative
The Wrekin
No
No
No
No
155
Tom Pursglove
Conservative
Corby
No
No
No
No
156
Jeremy Quin
Conservative
Horsham
No
No
No
No
157
Will Quince
Conservative
Colchester
No
No
No
No
158
Dominic Raab
Conservative
Esher and Walton
No
No
No
No
159
John Redwood
Conservative
Wokingham
No
No
No
No
160
Jacob Rees-Mogg
Conservative
North East Somerset
No
No
No
No
161
Laurence Robertson
Conservative
Tewkesbury
No
No
No
No
162
Mary Robinson
Conservative
Cheadle
No
No
No
No
163
Andrew Rosindell
Conservative
Romford
No
No
No
No
164
Douglas Ross
Conservative
Moray
No
No
No
No
165
Lee Rowley
Conservative
North East Derbyshire
No
No
No
No
166
David Rutley
Conservative
Macclesfield
No
No
No
No
167
Paul Scully
Conservative
Sutton and Cheam
No
No
No
No
168
Bob Seely
Conservative
Isle of Wight
No
No
No
No
169
Andrew Selous
Conservative
South West Bedfordshire
No
No
No
No
170
Grant Shapps
Conservative
Welwyn Hatfield
No
No
No
No
171
Alok Sharma
Conservative
Reading West
No
No
No
No
172
Alec Shelbrooke
Conservative
Elmet and Rothwell
No
No
No
No
173
Keith Simpson
Conservative
Broadland
No
No
No
No
174
Chris Skidmore
Conservative
Kingswood
No
No
No
No
175
Chloe Smith
Conservative
Norwich North
No
No
No
No
176
Henry Smith
Conservative
Crawley
No
No
No
No
177
Royston Smith
Conservative
Southampton, Itchen
No
No
No
No
178
Mark Spencer
Conservative
Sherwood
No
No
No
No
179
Andrew Stephenson
Conservative
Pendle
No
No
No
No
180
Bob Stewart
Conservative
Beckenham
No
No
No
No
181
Iain Stewart
Conservative
Milton Keynes South
No
No
No
No
182
Gary Streeter
Conservative
South West Devon
No
No
No
No
183
Mel Stride
Conservative
Central Devon
No
No
No
No
184
Graham Stuart
Conservative
Beverley and Holderness
No
No
No
No
185
Rishi Sunak
Conservative
Richmond (Yorks)
No
No
No
No
186
Desmond Swayne
Conservative
New Forest West
No
No
No
No
187
Hugo Swire
Conservative
East Devon
No
No
No
No
188
Robert Syms
Conservative
Poole
No
No
No
No
189
Derek Thomas
Conservative
St Ives
No
No
No
No
190
Ross Thomson
Conservative
Aberdeen South
No
No
No
No
191
Maggie Throup
Conservative
Erewash
No
No
No
No
192
Kelly Tolhurst
Conservative
Rochester and Strood
No
No
No
No
193
Justin Tomlinson
Conservative
North Swindon
No
No
No
No
194
Michael Tomlinson
Conservative
Mid Dorset and North Poole
No
No
No
No
195
Craig Tracey
Conservative
North Warwickshire
No
No
No
No
196
Anne-Marie Trevelyan
Conservative
Berwick-upon-Tweed
No
No
No
No
197
Tom Tugendhat
Conservative
Tonbridge and Malling
No
No
No
No
198
Shailesh Vara
Conservative
North West Cambridgeshire
No
No
No
No
199
Martin Vickers
Conservative
Cleethorpes
No
No
No
No
200
Theresa Villiers
Conservative
Chipping Barnet
No
No
No
No
201
Charles Walker
Conservative
Broxbourne
No
No
No
No
202
Robin Walker
Conservative
Worcester
No
No
No
No
203
Ben Wallace
Conservative
Wyre and Preston North
No
No
No
No
204
David Warburton
Conservative
Somerton and Frome
No
No
No
No
205
Matt Warman
Conservative
Boston and Skegness
No
No
No
No
206
Giles Watling
Conservative
Clacton
No
No
No
No
207
Helen Whately
Conservative
Faversham and Mid Kent
No
No
No
No
208
Heather Wheeler
Conservative
South Derbyshire
No
No
No
No
209
Craig Whittaker
Conservative
Calder Valley
No
No
No
No
210
John Whittingdale
Conservative
Maldon
No
No
No
No
211
Mike Wood
Conservative
Dudley South
No
No
No
No
212
William Wragg
Conservative
Hazel Grove
No
No
No
No
213
Nadhim Zahawi
Conservative
Stratford-on-Avon
No
No
No
No
No results from filter

Labour "No" to every option
3
Member
Party
Constituency
Vote 666
Vote 667
Vote 668
Vote 669
1
Ronnie Campbell
Labour
Blyth Valley
No
No
No
No
2
Stephen Hepburn
Labour
Jarrow
No
No
No
No
3
Kate Hoey
Labour
Vauxhall
No
No
No
No
4
John Mann
Labour
Bassetlaw
No
No
No
No
5
Graham Stringer
Labour
Blackley and Broughton
No
No
No
No
No results from filter
DUP MPs "No" to all options
3
Member
Party
Constituency
Vote 666
Vote 667
Vote 668
Vote 669
1
Gregory Campbell
Democratic Unionist Party
East Londonderry
No
No
No
No
2
Nigel Dodds
Democratic Unionist Party
Belfast North
No
No
No
No
3
Jeffrey M. Donaldson
Democratic Unionist Party
Lagan Valley
No
No
No
No
4
Paul Girvan
Democratic Unionist Party
South Antrim
No
No
No
No
5
Emma Little Pengelly
Democratic Unionist Party
Belfast South
No
No
No
No
6
Ian Paisley
Democratic Unionist Party
North Antrim
No
No
No
No
7
Gavin Robinson
Democratic Unionist Party
Belfast East
No
No
No
No
8
Jim Shannon
Democratic Unionist Party
Strangford
No
No
No
No
9
David Simpson
Democratic Unionist Party
Upper Bann
No
No
No
No
10
Sammy Wilson
Democratic Unionist Party
East Antrim
No
No
No
No
No results from filter
Want to print your doc?
This is not the way.
Try clicking the ⋯ next to your doc name or using a keyboard shortcut (
CtrlP
) instead.